Education on line > Články pro pedagogy > Učíte se anglická slovíčka? Zapojte více smyslů, aneb jak to děláme u nás
Jak se naučit anglická slovíčka

Pro mnohé je snaha naučit se anglická slovíčka nepřekonatelný problém. Pro nás je to zábava na jedné straně, ale současně i výzva, která přináší rychle své ovoce. Není to žádná věda, ale jen promyšlený metodický postup.

Stačí si jen vzpomenout na vaše vynikající učitele, na ty, kteří zůstali ve vaší paměti i dlouho po odchodu ze školy. Nikdy o metodice nemluvili, ani jste neměli tušení, že by snad se za jejich skvělými hodinami mohlo něco takového skrývat. A přesto tam cosi bylo, neboť jinak byste si je prostě nepamatovali a zapadli by v nevýrazné šedi minulost společně s desítkami ostatních pedagogů, jejichž jména si s odstupem času jen těžko vybavíme.

Přečtěte si, jak se anglická slovíčka již dlouho učíme u nás.

 

 

 

Tajemství úspěchu

Tajemství úspěchu spočívá v promyšleném postupu, který je založen na znalostech fungování lidské paměti a též na promyšleném zapojení více lidských smyslů do vlastního procesu učení. V kombinaci s moderní technologií je neúspěch vyloučen. Výukové softwarové programy jsou stále zajímavější, propracovanější a zákazníky vyhledávanější. Současně však nesmějí být složité, aby jejich uživatele neodradily hned na začátku. Potřebujeme-li se něco naučit, zvažujeme kromě obtížnosti předmětu i časovou náročnost nutnou k osvojení látky. A zde by kvalitní výukový software měl nabídnout uživatelský komfort, příjemné prostředí, intuitivní ovládání a měl by fungovat jako nástroj vedoucí k úspoře drahocenného času.

V jednoduchosti je krása

Jak tedy na to? Zde je jednoduchý návod.

  1. Potřebujete mít program na testování slovní zásoby nainstalovaný ve vašem počítači; program můžete zakoupit na této adrese. Instalaci programu zvládne i laik a licence umožňuje instalaci na dvou počítačích (např. váš hlavní počítač a notebook).

 

  1. Program pracuje s uživatelskými databázemi, které nabízíme v našem e-shopu s výukovými materiály; současně si databáze můžete vyrobit i sami přesně v souladu s vašimi potřebami a preferencemi. Již vypracované databáze si můžete zakoupit zde. V nabídce máme databáze pro děti školou povinné, středoškoláky i vysokoškoláky, ale i pro odborníky z praxe. Slovíčka se objevují v náhodném pořadí tak, aby nemohlo dojít k jejich mechanickému zapamatování.

 

  1. Vlastní testování slovíček v uživatelském prostředí programu DRILL má automatické vyhodnocení úspěšnosti. V momentě, kdy dosáhnete úspěšnosti více než 90 %, od psaní slovíček pokročte k jejich opakování pomocí speciálně připravené audio nahrávky.

 

  1. Audio nahrávka je připravena též v našem e-shopu k zakoupení. Zcela přesně kopíruje databáze pro program DRILL. Práce s ní je jednoduchá, stačí si jen vybrat příslušnou učebnici.

– slovíčko uslyšíte česky – např. “fotografie”;
– v následující časové prodlevě vyslovíte NAHLAS anglický termín – ”photograph”;
– následuje hlas učitele v angličtině – ”photograph”;
– v následující časové prodlevě po učiteli ještě jednou NAHLAS zopakujete tento výraz
s případnou korekcí své vlastní výslovnosti;
– následuje další výraz…..a postup se opakuje.

      5. Výukovou audio nahrávku si nahraje do vašeho MP3 přehrávače či do telefonu, abyste ji měli kdykoliv
a kdekoliv po ruce.

STUDUJTE “ON THE GO”!

 

Připravte překvapení pro sebe i pro své okolí

Změňte ještě dnes zaběhané postupy. Váš úspěch na základě kombinace psané formy a poslechu s aktivním několikanásobným opakováním je zaručen. Bude vás to nejen bavit, ale především se díky tomuto promyšlenému postupu dostanete s vaší angličtinou během krátké doby do zcela nové dimenze: zmizí ostych, budete prostě mluvit a svět kolem vás bude překvapen.

Ještě váháte? Zde je pro vás video s příběhem, který vám možná něco připomíná. Můžete jím motivovat vaše ratolesti.

Happy studies!

 

Leave a Reply