Marketing pro firmy

Rubrika

Marketing a marketingové koncepty neodmyslitelně patří do marketingového řízení firem, avšak v praxi jsou dosud spíše doménou velkých hráčů na trhu.

Obecné povědomí o marketingu, integrované marketingové komunikaci (integrated marketing communications – dále jen IMC) a o marketingovém řízení podnikatelského subjektu je u malých a středních firem zatím – bohužel – často poněkud na nízké úrovni. Jejich majitelé na myšlenku o účinnosti IMC reagují obvykle velmi skepticky a nová pracovní místa v tomto segmentu – až na výjimky – vytvářejí jen velmi sporadicky. Marketingovou komunikaci velmi často mylně zaměňují za jednotlivý inzerát. I když buďme zcela objektivní, alespoň v oblasti digitálního marketingu se blýská na lepší časy.

V této rubrice přinášíme postřehy, návody a příklady dobré praxe, které jsou určeny především pro majitele a management malých a středních firem.

Následující příspěvek byl uveřejněn ve vědeckém časopisu Finančné trhy č. 1/2019, který je volně dostupný pro všechny zájemce o tuto problematiku na adrese www.derivat.sk . Redakce Education online děkuje za povolení přetisknout tento článek, jehož autorkou je PhDr. L. Knihová, MBA.  Abstrakt Finanční trhy a bankovní instituce procházejí dynamickými změnami a je nutné na ně...
Přečíst
Následující příspěvek byl uveřejněn v Hospodářských novinách dne 11. 4. 2019 v pravidelném sloupku VŠE o …. Redakce Education online děkuje tímto Hospodářským novinám za povolení přetisknout tento článek z pera autorky tohoto blogu na našem serveru.   Chytré technologie jakoby mávnutím proutku mění svět kolem nás. Obvykle vítáme ty z nich, které jsou uživatelsky...
Přečíst